Skip to main content

Skuteczna terapia z wykorzystaniem tlenu

Tlenoterapia to rodzaj skutecznej i coraz popularniejszej terapii, która może być przeprowadzana samodzielnie w domowych warunkach. Regularne oddychanie powietrzem o zwiększonej zawartości tlenu zalecane jest w szczególności osobom cierpiącym na zaburzenia funkcjonowania układu oddechowego oraz układu krążenia. Odpowiednio długie sesje pozwalają na zmniejszenie dolegliwości związanych z takimi schorzeniami jak astma, niewydolność serca czy choroby płucne. Poza tym tlenoterapia okazała się również niezwykle skuteczna, jako forma wsparcia regeneracyjnego dla profesjonalnych sportowców, która pozwala na znaczne podniesienie ich wydolności kondycyjnej. Sesje z powietrzem o odpowiednio podwyższonej zawartości tlenu są również wykorzystywane w kosmetologii, gdzie wykazują duży wpływ na poprawę kondycji skóry.

koncentrator tlenu

Sposoby tlenoterapii

Tlenoterapia była przez długi czas przeprowadzana z wykorzystaniem butli zawierających sprężony tlen. To rozwiązanie nie było jednak tanie i dodatkowo niosło ze sobą pewne ryzyko pożaru na wskutek wycieków tlenu przez nieszczelną powłokę butli. Nowoczesna technologia pozwoliła jednak opracować rozwiązanie w pełni bezpieczne, które w dodatku jest zdecydowanie tańsze w eksploatacji. Współcześnie używany koncentrator tlenu absorbuje powietrze z zewnątrz oraz przetwarza je, wykorzystując system tłoków oraz układ filtracyjny z zeolitem, który pochłania azot. W konsekwencji urządzenie opuszcza odpowiednio przetworzone powietrze o zwiększonej zawartości tlenu, gotowe do podania pacjentowi. 

przenośny aparat tlenowy

Charakterystyka koncentratorów tlenu

Koncentrator charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako przenośny aparat tlenowy. Urządzenie zostało przystosowane do pracy w trybie ciągłym, dzięki czemu może być użytkowane w trakcie snu, aby skutecznie złagodzić dolegliwości spowodowane bezdechem sennym. Urządzenie jest wyjątkowo intuicyjne w obsłudze, do której nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy medycznej. Dzięki temu jest często wykorzystywane przez pacjentów w ich własnych domach. Zakup koncentratora tlenowego nie jest ponadprzeciętnie wysokim wydatkiem, a jeszcze bardziej opłacalną opcją może okazać się dzierżawa urządzenia. Można skorzystać na przykład z ofert lokalnych wypożyczalni koncentratorów lub dużych, dobrze wyposażonych ogólnopolskich wypożyczalni sprzętu medycznego.

Wypożyczanie i serwis

W codziennej eksploatacji urządzenia ważne jest dawkowanie tlenu zgodnie z zaleceniami lekarza oraz odpowiednia dbałość o posiadane urządzenie. Aby poziom tlenu w przetwarzanym przez koncentrator powietrzu stale utrzymywał się na wysokim poziomie, konieczne jest przeprowadzanie rutynowej wymiany filtrów zawierających zeolit. Zaniechanie tej czynności będzie skutkowało stopniowym spadkiem jakości przetwarzanego powietrza, a więc spadkiem efektywności tlenoterapii. Zazwyczaj, jeśli koncentrator tlenu pochodzi z wypożyczalni, nie musimy się przejmować serwisem sprzętu, firma zrobi to za nas. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Całe szczęście, że plastyka powiek nie boli! Jestem umówiona na zabieg blefaroplastyki i trochę się ...
Dawid 1 lat temu Windy w nowoczesnym stylu
Myślę,  że windy to niezwykły wynalazek! Cieszę się, że świat idzie z postępem — kompletnie ...
Mateusz 1 lat temu Nowe prawo VAT
Zawsze mam problemy z takimi terminami jak podatki, pity. Dobrze było odświeżyć sobie wiedzę. Powinniśmy ...
Hanna 1 lat temu Szafy projektowane na wymiar
Jak dobrze, że trafiłam na ten artykuł. Mieszkam w Krakowie a wybór firm, które specjalizują ...
Zgłosiłem się do wspomnianej w artykule firmy w celu zapisania się na kurs BHP i ...