Skip to main content

Jak ważne jest dobre zorganizowanie szkoleń BHP i PPOŻ?

Praktyczne szkolenia bhp i ppoż to kwestie, które z całą pewnością będą w stanie zainteresować sporą grupę osób. Dlaczego? To oczywiste, ponieważ takowe szkolenia muszą przechodzić co jakiś czas wszyscy pracujący. Oczywiście, że każda profesja ma swoją specyfikę, a to wiąże się z określonymi szkoleniami. Inne przecież zasady bhp i ppoż obowiązują w szkole, inne w sklepie spożywczym, a jeszcze inne w zakładzie przemysłowym. Nawiasem mówiąc, pracodawca musi zadbać o to, żeby zatrudnieni zawsze mieli aktualne przeszkolenie. Takie są przepisy, a z tymi, jak powszechnie wiadomo, nie dyskutuje się. Tym samym więc nie ma co zadawać pytań w rodzaju: po co nam szkolenia ppoż? A tak nawiasem mówiąc, chodzi przecież o bezpieczeństwo na stanowisku pracy i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Tak musi być w każdym miejscu pracy. 

Dostępność firm oferujących szkolenia bhp i ppoż

Z reguły nie ma większych problemów ze zorganizowaniem szkolenia bhp i ppoż, ponieważ wiele lokalnych firm, w miejscowościach takich jak na przykład Biłgoraj, oferuje profesjonalne usługi tego typu. Kontaktując się z tego rodzaju przedsiębiorstwem, jak w przypadku firmy Usługi BHP Mateusz Błazik, możemy z dnia na dzień zorganizować kurs dla pracowników. Jeżeli jednak nie posiadamy jeszcze kontaktu z żadną firmą tego typu, nie stanowi to żadnego problemu. Wystarczy tylko przejrzeć dostępne oferty w tym zakresie, a szybko uda się znaleźć takie, jakie komuś akurat są potrzebne. Na pewno warto skorzystać w takiej sytuacji z pomocy internetu. To potężne, ale i zarazem nader funkcjonalne medium, które ułatwia nam codzienną egzystencję. Prawdę mówiąc, nie wyobrażamy już sobie naszego życia bez stałego dostępu do sieci. W wirtualnym świecie robimy zakupy, płacimy rachunki, uczymy się, pracujemy czy promujemy się. Kiedy w latach 60 internet pojawił się na wewnętrzny użytek armii amerykańskiej, niewielu chyba przypuszczało, że w przyszłości ten wynalazek zrobi tak szybką i zarazem oszałamiającą karierę. No cóż, wartość każdego wynalazku sprawdza się dopiero w powszechnym użyciu.

Demonstracja podczas szkolenia BHP i PPOŻ poprowadzonego przez Usługi BHP Mateusz Błazik

Jak powinno wyglądać dobre szkolenie bhp i ppoż?

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a wszak mieliśmy mówić o szkoleniach ppoż, zatem do rzeczy. Wielu twierdzi, że dobre szkolenie to naprawdę coś. Szybko, konkretnie i wszystko staje się wiadome. Czegóż chcieć więcej? A skoro już jesteśmy przy tym temacie, to jeszcze warto w tym miejscu podkreślić, że największą wartość mają wszelkie praktyczne szkolenia ppoż, bhp czy każde inne. Nie trzeba chyba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że człowiek najlepiej uczy się poprzez praktykę. Teoria szybko umyka, a wypracowane działania praktyczne mają jednak to do siebie, że pozostają w sferze umiejętności na długo.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Adam · 1 lat temu
    Zgłosiłem się do wspomnianej w artykule firmy w celu zapisania się na kurs BHP i mogę powiedzieć tylko, że jesterm bardzo zadowolony z tego jak ono wyglądało. Dzięki szkoleniu miałem możliwość, aby uzupełnić i jakoś posegregować swoją wiedzę z zakresu PPOŻ i zasad ewakuacji. W pełni polecam firmę i ich szkolenia.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Całe szczęście, że plastyka powiek nie boli! Jestem umówiona na zabieg blefaroplastyki i trochę się ...
Dawid 1 lat temu Windy w nowoczesnym stylu
Myślę,  że windy to niezwykły wynalazek! Cieszę się, że świat idzie z postępem — kompletnie ...
Mateusz 1 lat temu Nowe prawo VAT
Zawsze mam problemy z takimi terminami jak podatki, pity. Dobrze było odświeżyć sobie wiedzę. Powinniśmy ...
Hanna 1 lat temu Szafy projektowane na wymiar
Jak dobrze, że trafiłam na ten artykuł. Mieszkam w Krakowie a wybór firm, które specjalizują ...
Zgłosiłem się do wspomnianej w artykule firmy w celu zapisania się na kurs BHP i ...