Skip to main content

Poznaj wskazania do zabiegu korekty powieki. Przeczytaj, jakie efekty przynosi

Zabieg korekty górnej powieki, zwany inaczej blefaroplastyką przeprowadzany jest przez chirurga i polega na starannym usunięciu nadmiarowej skóry oraz przepuklin tłuszczowych zlokalizowanych w przegrodzie oczodołu. Operację wykonuje się poprzez precyzyjne cięcie w fałdzie powiekowym. Wiele osób decyduje się na zabieg przez wzgląd na kwestie estetyczne lub z przyczyn zdrowotnych. Jakie są wskazania do zabiegu korekty powiek? Jakich efektów możesz spodziewać się po operacji? Oto najważniejsze informacje, które należy poznać przed podjęciem decyzji o zabiegu!

Jakie są wskazania do zabiegu na opadającą powiekę

Jakie są wskazania do zabiegu korekty powieki?

Zabieg blefaroplastyki wykonywany jest zazwyczaj ze względów zdrowotnych, bądź kwestii wizualnych. Do głównych czynników, w przypadku których zaleca się wykonanie zabiegu chirurgicznej plastyki powiek górnych, zalicza się względy estetyczne. Korekcja powiek odbywa się poprzez usunięcie zwiotczałej skóry oraz pozbawienie pacjenta zbędnej tkanki tłuszczowej czy zanikających mięśni. To sprawia, że zabieg może znacząco wpłynąć na wygląd twarzy. Innym powodem, dla którego warto poddać się zabiegowi blefaroplastyki, jest zwiotczenie skóry, które w konsekwencji wpływa na ograniczenie pola widzenia. Więcej na temat operacji można przeczytać pod adresem plastykapowiekgdansk.pl, na stronie internetowej, którą posługuje się Klinika Chirurgii Plastycznej Powiek Derm-Estetyka, znajdująca się na ul. Zakoniczyńska 18, 80-180 Gdańsk (Tel: 500 430 484).

Jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegu plastyki powiek?

Bezpośrednio po zabiegu korekty powiek należy liczyć się z odczuciem dyskomfortu oraz ogólnym obrzękiem pooperacyjnym w rejonie powiek. Dobrym sposobem uśmierzenia bólu jest przyłożenie do powiek schłodzonej torebki z żelem, owiniętej gazą. Chłodzenie okolic pozabiegowych należy wykonywać przez około 5-10 minut i powtarzać między trzy, a pięć razy dziennie.

Odczucia dyskomfortu mijają po upływie kilkunastu dni. W siódmej dobie po zabiegu należy usunąć szwy. W efekcie możemy zaobserwować zaczerwienienie blizn pooperacyjnych, które jednak powinny powrócić do normalności po kilku dniach. Średnio po upływie mniej więcej dwóch tygodni możliwy jest całkowity powrót do aktywności zawodowej. Należy jednak przestrzegać wszelkich zasad higieny, systematycznie stawiać się na badaniach kontrolnych oraz postępować według wytycznych, które otrzymaliśmy od personelu medycznego.

Ostatecznie prawdziwe efekty zabiegu liftingu powiek będziemy mogli zaobserwować dopiero po upływie około sześciu miesięcy od operacji. Szacuje się, że rezultaty operacji utrzymują się przez okres pięciu lat lub dłużej.

Czy zabieg blefaroplastyki jest bolesny?

Wiele osób, spośród których część wyszukuje frazę "Opadająca powieka zabieg Gdańsk" zastanawia się, czy operacja powiek wywołuje ból. Śpieszymy z odpowiedzią! Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym, choć w pewnych przypadkach, na przykład w ramach jednoczesnej korekcji zarówno górnych, jak i dolnych powiek, możliwe jest także znieczulenie ogólne. To sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. W większości przypadków pacjent kierowany jest do domu bezpośrednio po operacji. W przypadku, gdy zastosowane zostało znieczulenie ogólne, zalecana jest obecność osoby towarzyszącej, która wspomoże pacjenta w razie ewentualnego dyskomfortu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Barbara · 7 miesięcy temu
    Całe szczęście, że plastyka powiek nie boli! Jestem umówiona na zabieg blefaroplastyki i trochę się go bałam. Dzięki za ten artykuł blogowy. Za tydzień będę szła ze spokojem na swój zabieg. 

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Całe szczęście, że plastyka powiek nie boli! Jestem umówiona na zabieg blefaroplastyki i trochę się ...
Dawid 1 lat temu Windy w nowoczesnym stylu
Myślę,  że windy to niezwykły wynalazek! Cieszę się, że świat idzie z postępem — kompletnie ...
Mateusz 1 lat temu Nowe prawo VAT
Zawsze mam problemy z takimi terminami jak podatki, pity. Dobrze było odświeżyć sobie wiedzę. Powinniśmy ...
Hanna 1 lat temu Szafy projektowane na wymiar
Jak dobrze, że trafiłam na ten artykuł. Mieszkam w Krakowie a wybór firm, które specjalizują ...
Zgłosiłem się do wspomnianej w artykule firmy w celu zapisania się na kurs BHP i ...