Medycyna doczekała się wielu swoich odłamów, jednak to właśnie chirurgia plastyczna spośród nich wszystkich rozwija się w ostatnich czasach najbardziej. Na świecie jest już dobrze znana. W Polsce dopiero raczkuje, ale i tak radzi sobie całkiem nieźle. Niestety, problem polega na tym, że dla przeciętnego człowieka chirurg plastyczny jest taką trochę lepiej wykwalifikowaną kosmetyczką, która spełnia zachcianki eleganckich panienek i bogatych dżentelmenów. Jego praca ma natomiast dużo większą wartość. Potrafi m.in. zapewnić wyższy komfort życia osobom, które zostały poszkodowane w wypadkach samochodowych.

Zawód strażaka czy policjanta to bardzo odpowiedzialna praca. Każdy mały chłopiec marzy o tym, by móc ratować świat od złodziei, jak również móc jeździć wielkim, czerwonym wozem. Wiele z tych marzeń zostaje spełnionych, a młodzieńcy, którzy bawili się na podwórku w łapanie przestępców czy gaszenie pożaru, stają przed wielką szansą uzyskania zawodu strażaka czy policjanta.